پیام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در جشنواره ملی آموزش محیط زیست

دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با صدور پیامی در جشنواره ملی آموزش محیط زیست گفت: «مهمترین هدف تشکیل کرسی‌های یونسکو، برقراری ارتباط بین دانشگاهیان، جوامع محلی و مدنی، تصمیم گیران و پژوهشگران برای ایجاد روش‌های ابداعانه و خلاقانه برای آموزش، اشتراک اطلاعات و دانش، تحقیقات و توسعه همکاری بین دانشگاهی و به اشتراک گذاری دانش به منظور همبستگی فکری و علمی است.

سهم ایران ۱۷ کرسی در زمینه‌های مختلف است. باعث خوشحالی است که کرسی یونسکو در آموزش محیط زیست دانشگاه پیام‌نور به عنوان چهاردهمین کرسی به ثبت رسیده است. اختصاص کرسی یونسکو در آموزش محیط زیست به این دانشگاه ظرفیت مطلوبی را برای نقش آفرینی در عرصه آموزش محیط زیست کشور فراهم کرده و دانشگاه پیام نور با توجه به ماهیت و رسالت اصلی آن در گسترش آموزش‌های مجازی در کشور، می‌تواند نقش کلیدی را در پیشبرد مدیریت سبز دانشگاهی و توسعه آموزش‌های محیط زیستی رسمی و غیررسمی داشته باشد و الگویی جدید را به آموزش عالی کشور ارائه کند.

با توجه به اینکه در سطح بین‌المللی، ۲۶ ژانویه مصادف با ۶ بهمن به عنوان روز جهانی آموزش محیط زیست، گرامی داشته و شناخته شده است، تلاش برای معرفی نمادین این روز و پاسداشت آن، حائز اهمیت و گام موثری برای نهادینه کردن این رسالت ملی و بین‌المللی است. بدین وسیله از بانیان این جشنواره نیز به ویژه از رئیس کرسی یونسکو در آموزش محیط زیست، مسئولان دانشگاه پیام نور، سازمان حفاظت محیط زیست، کمیسیون ملی یونسکو، شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام، شهرداری تهران و سایر نهاد‌ها و سازمان‌هایی که در برگزاری این رویداد ملی مشارکت داشته اند، تقدیر و تشکر می‌شود.

امید است برگزاری این جشنواره‌ها و نشست‌ها بتواند گامی در راستای نهادینه سازی فرهنگ محیط زیستی در جامعه ایران با توجه به غنای مذهبی و ملی آن داشته و به انجام رسالت اصلی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در قبال محیط زیست منجر شود.»