کارگاه تخصصی الکترونیکی آموزشگر و روشهای ارتباط مؤثر - دومین همایش ملی آموزش محیط زیست

تاریخ کارگاه: 
پنجشنبه, ۵ بهمن ۱۳۹۶

برگزاری کارگاه تخصصی و میان رشته ای محیط­زیست -روانشناسی با عنوان«آموزشگر و روشهای ارتباط مؤثر»درحاشیه ی دومین همایش ملی آموزش محیط‌زیست توسط کرسی یونسکو در آموزش ‏محیط­زیست تاریخ ۵ بهمن ماه ۱۳۹۶به صورت الکترونیکی برگزار گردید.این نشست با هدف ارتقاءکیفیت بین آموزشگرمباحث زیست­محیطی و آموزش گیرنده ها اعم از کودک، بزرگسال، شهروند و متخصص توسط خانم دکترزعیم (روان­درمانگر)ارائه گردید. درابتدا به صورت اجمالی مطالبی درخصوص تعریف ارتباط مؤثر بر انتقال مفاهیم ویژگی­های ارتباط مؤثرو نامؤثر،عوامل مهم ارتباط و همچنین اجزاء ارتباط ارائه گردید و سپس تجارب آموزشی به همراه مثال­های گوناگون از نحوه ی تعامل با مخاطبین مختلف جهت تغییر نگرش و مراقبت از محیط­زیست به عنوان یکی از مهمترین ارزش­های زندگی بررسی شد.

این نشست مقدمه ای بود برای برقراری ارتباط بین دو حوزه روانشناسی و محیط زیست تا آموزشگران با روانشناسی آموزشی و شیوه ی برقراری ارتباط مؤثربا آموزش گیرنده­ها آشنا شده و علاوه بردانش شغلی، مهارت­های تخصصی پیش نیاز آموزش را فرابگیرند.

فایل صوتی و تصویری این نشست از طریق وب سایت دومین همایش ملی آموزش محیط‌زیست ، به آدرس ذیل http://conference.pnu.ac.ir/cfee قابل دریافت می باشد.                                                                             

مدت کارگاه: 
۲ ساعت