نشست هم‌اندیشی، ایده‌پردازی و مشورت ساختاریافته به منظور ایجاد و ارتقاء قطب ملی آموزش محیط‌‌زیست

اولین نشست هم‌اندیشی، ایده‌پردازی و مشورت ساختاریافته در ایجاد و ارتقاء قطب ملی آموزش محیط‌زیست با حضور جمعی از محققان، اساتید، دانش‌آموختگان و فعالان در حوزه محیط‌زیست و رشته‌های مرتبط درتاریخ ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ در دانشگاه پیام‌نور واحد تهران‌جنوب برگزار گردید.

در آغاز نشست، دکتر سید محمد شبیری، رئیس کرسی یونسکو در آموزش محیط‌زیست دانشگاه پیام-نور، ضمن خیرمقدم به مدعوین و تشریح اهمیت آموزش محیط زیست ابراز امیدواری کرد که این نشست بتواند به دستاوردهای مهمی در زمینه تشکیل قطب ملی آموزش محیط زیست دست یابد. ضمناً ایشان به بیان اهداف، برنامه‌ها و اقداماتی که تاکنون در کرسی یونسکو در آموزش محیط‌زیست دانشگاه پیام‌نور انجام گرفته است پرداختند. پس از آن، چشم‌انداز، ماموریت و برنامه‌های قطب ملی آموزش محیط‌زیست توسط سرکار خانم دکتر حقیقی ارائه گردید.

پس از آن سرکار خانم دکتر محب ‌حسینی مدیر محترم گروه علوم کمیسیون ملی یونسکو به توضیح تاریخچه، اهداف و نقش کرسی‌های یونسکو و دانشگاههای همزاد در ظرفیت‌سازی علمی، توسعه همکاری‌های بین‌دانشگاهی در سطح بین‌المللی به عنوان پلی ارتباطی بین تصمیم‌گیرندگان، جامعه علمی و جامعه مدنی پرداختند و اظهار داشتند قطب سازی و به اشتراک گذاری اطلاعات به منظور مبادله دانش در حوزه‌های مختلف تخصصی از مهمترین ضرورت های تشکیل کرسی های یونسکو است که برگزاری این نشست مشورتی نیز در همین راستا است. در بخش دوم نشست، مدعوین محترم، ایده‌ها، نظرات و پیشنهادات خود را در راستای بهبود برنامه‌های پیش‌بینی شده در قالب شیوه‌های گسترش ارتباطات و تعاملات در سطح قطب ملی آموزش محیط‌زیست در هر دو بخش آموزش‌های رسمی و غیررسمی، نحوه سیاستگذاری، برنامه‌ریزی و اجرای برنامه‌های آموزش محیط‌زیست در این قطب، رویکردهای مختلف در تهیه محتواهای آموزشی، نحوه ارزشیابی آموزشی، توجه به ابزار‌های مختلف آموزشی و کاربرد آنها در قطب ملی آموزش محیط‌زیست ارائه نمودند. شایان ذکر است کلیه حضار، مطالب و اظهار ‌نظرات خود را در قالب مدت زمان ۳ دقیقه‌ای ارائه نمودند و در پایان جلسه، ایده‌ها و پیشنهادهای مدعوین بصورت مدون جمع بندی و ارائه گردید. برگزاری سلسله نشست‌های هم‌اندیشی به تفکیک حوزه‌های تخصصی مرتبط با موضوع آموزش محیط زیست در دستور کار بعدی این جلسه قرار گرفت.

تاریخ نشست: 
سه شنبه, ۲۳ مرداد ۱۳۹۷