برگزاری دومین همایش ملی آموزش محیط زیست و چهارمین نمایشگاه تخصصی آموزش محیط زیست

دومین همایش ملی آموزش محیط ­زیست و چهارمین نمایشگاه تخصصی آموزش محیط ­زیست با حضور سعدالله نصیری قیداری دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو، اکبر رنجبرزاده دبیر هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی، علی باقری سرپرست دفتر آموزش سازمان حفاظت محیط ­زیست، محمد­علی کریمی معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه پیام نور، حجت الاسلام محمدصادق جمشیدی راد نماینده ولی فقیه در دانشگاه پیام نور و دکترسید محمد شبیری رئیس کرسی یونسکو در آموزش محیط زیست در دانشگاه پیام نور و دبیر علمی همایش و همچنین حضور گسترده صاحب‌نظران و کارشناسان حوزه محیط زیست و آموزش، ۴ و ۵ بهمن ۱۳۹۶، توسط کرسی یونسکو در آموزش محیط زیست دانشگاه پیام نور برگزار شد. در طول برگزاری افتتاحیه این همایش رونمایی لوگوی کرسی یونسکو در آموزش محیط ­زیست در دانشگاه پیام نور صورت گرفت. در انتهای افتتاحیه و سایر پنل ها، نشست ها و کارگاهها از برگزیدگان حاضر با اهدای تندیس تقدیر به عمل آمده است.

هدف این همایش ايجاد زمينه مناسب براي هم­اندیشی و تبادل اطلاعات علمی و انتقال تجربيات و دستاوردهای پژوهشگران این حوزه و همچنین ارائه راهکارهایی جدید و همگام با فناوری‌های نوین علمی و آموزشی در زمینه انجام تحقیقات و پژوهش­های علمی و کاربردی و تقویت تعاملات برای نیل به پیشرفت پایدار برگزار گردید.

این همایش با ۸ محور اصلی و ۸ محور ویژه پوشش دهنده عرصه گسترده ای از میاحث روز این حیطه علمی می باشد که با توجه به گستردگی و کاربردی بودن این حوزه علمی، این كنفرانس فرصتی برای نمایش دستاوردها و ارائه تواتمندی­های علمی پژوهشگران است. همچنین بمنظور ایجاد امکان تبادل آخرین دستاوردها در روز اول این همایش ۹ کارگاه و نشست با حضور اساتید برجسته و توانمند برگزار گردید که شرایط بحث و بررسی عمیق تحولات رشته را فراهم آورد و با بهره­‌گیری از نتایج آن، برنامه ­ریزی لازم و کافی در جهت تکامل و توسعه علمی کشور، انجام خواهد پذیرفت ،برنامه‌ جانبی دیگر این همایش برپایی نمایشگاه و معرفی دستاوردها و خدمات مرتبط با موضوع آموزش محیط ­زیست است.

تمام برنامه‌های روز دوم همایش به صورت الکترونیک در فضای مجازی ارائه شد. که دربردارنده ۵ نشست در حوزه های متنوع این رشته بوده است. میتوان گفت در طی ۲ روز برگزاری این همایش علاقمندان و متخصصین فعال در حوزه های فرهنگی، اقتصادی، جامعه شناسی، روانشناسی، بهداشت، زیست شناسی و سایر علوم مرتبط با آموزش محیط زیست با شرکت حضوری و مجازی در این رویداد مشارکت جمعی گسترده ای را رقم زدند.